firmowa impreza integracyjna w barze

Czemu służą imprezy integracyjne?

Obecnie normą w poważnych firmach jest regularne organizowanie imprez integracyjnych. Czemu one tka naprawdę służą? Dlaczego firmie opłaca się wydawać regularnie duże pieniądze na organizację imprez firmowych? Jak powinna wyglądać dobra impreza dla pracowników?

Imprezy integracyjne – recepta na zgrany zespół

Nie ma możliwości, aby jakiekolwiek przedsiębiorstwo sprawnie funkcjonowało, jeśli pracownicy nie są w stanie dobrze ze sobą współpracować. Chodzi o to, aby byli w stanie się ze sobą dogadać i wiedzieli, że mogą na siebie liczyć. Obecnie w wielu firmach panuje bardzo niezdrowa rywalizacja, co odbija się na wynikach przedsiębiorstwa.

Wydaje się, imprezy firmowe Kraków See4business mogą pomóc w poluzowaniu atmosfery. Dzięki takim imprezom pracownicy są w stanie lepiej się poznać i może nawet zaprzyjaźnić. niemniej jednak, niezbędna jest dobra organizacja imprezy firmowej, ażeby panowała na niej atmosfera sprzyjająca zawieraniu kontaktów.

Kontakt pracownik – pracodawca

Warto zauważyć, że w imprezach integracyjnych udział biorą pracownicy różnych szczebli. W wielu firmach udział w takich imprezach jest dla pracowników obowiązkowy. Podczas imprezy, na której panuje miła atmosfera, pracodawcy mają szansę dowiedzieć się, jacy naprawdę są ich pracownicy. Jest to niepowtarzalna okazja na zawiązanie się więzi między zwierzchnikiem a jego podwładnymi. Według starej szkoły, granica między pracodawcą i podwładnymi powinna być wyraźna. Dzisiaj jednak wiadomo, że takie podejście wcale nie jest optymalne. Zdecydowanie lepiej dla firmy, jeśli pracownicy widzą w zwierzchniku bardziej kolegę niż szefa. W ten sposób można wypracować porozumienie, na którym skorzystają wszyscy. Pracodawca powinien jednak pamiętać, aby nie przekroczyć pewnej granicy. Mimo wszystko pracownicy muszą bowiem czuć, że są podwładnymi i nie na wszystko mogą sobie pozwolić.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *